Заявка на
підключення

03.05.2019

Чому треба оновити старий роутер на новіший?

Що вибрати новий роутер або оновити старий?

Основна перевага при заміні будь-якої техніки на нову здаються цілком очевидними (більше економії електрики, покращений функціонал, сучасний дизайн і т.д), але що стосується роутерів? Якщо поточний працює 3 роки, то який сенс брати новий?
А сенс є, і зараз ми розберемося в перевагах покупки нового роутера.

Нові стандарти.
wifi стандарт
Перша і сама зрозуміла причина – це поліпшена продуктивність і використання нових стандартів в роботі маршрутизатора. Незважаючи на той факт, що для більшості споживачів роутери стоять в одному ряду з пилососами або микроволновками, щорічно вони поліпшуються, стають набагато продуктивніше і дешевше аналогів 3-5 річної давності.

Стандарт 802.11АС, який використовується у всіх нових роутерах, відрізняється від попередників не тільки більш високими швидкостями передачі, але і передачею на частоті 5 ГГц, замість всім звичним частотам в 2.4ГГц.
Якщо врахувати те, що велика частина користувачів живе в квартирах, працюють в офісах з великою кількістю бездротових мереж, то перейшовши на більш вільний діапазон частот призведе до приросту в продуктивності вашої Wi-Fi мережі.
Однак у діапазону 5ГГц є один недолік – трохи менший діапазон дії в зв’язку з великим поглинанням сигналу стінами або іншими перешкодами, до речі про них у нас є стаття під назвою: ВТРАТИ СИГНАЛА WI-FI ПРИ подолання перешкод.
Для квартири набагато простіше підібрати оптимальне місце розташування для роутера, а через більш низьку кількість перешкод від роутерів сусідів мережу 5ГГц більш продуктивна ніж діапазон в 2.4ГГц з його найкращим рівнем сигналу.

Продуктивність.

производительность роутера Застава.НЕТ
Разом з підтримкою нових стандартів в роутерах також зростає продуктивність.
У нові моделі виробники ставлять сучасні процесори, для стабільної роботи на високих частотах, а також збільшують обсяги пам’яті.

Тут можна провести аналогію з планшетами, смартфонами, комп’ютерами і ноутбуками – чим вище характеристики тим краще. А все тому, що запити користувачів стали все більше, користувачі стали більше дивитися 4К відео, різні стрімінговие сервіси на кшталт YouTube, Netflix, месенджери, соц.сети і др.Виросло і підключення пристроїв до домашньої Wi-Fi мережі. Споживання контенту на людину в місяць в середньому зросла до 6Гб. Для цього необхідний запас продуктивності, щоб швидко обробляти всі потоки даних, які ми споживаємо.
Можливо, ви вважаєте, що ваш 5 річний маршрутизатор в повному порядку, то порівняйте з сучасним по класу аналогом їх характеристики або можете спробувати одночасно запустити відео в онлайн режимі на декількох смартфонах або планшетах і зайдіть в адмінку маршрутизатора.

Оновлення прошивки і безпеку.

безопасность роутера Застава

Іноді в програмному забезпеченні маршрутизаторів знаходять уразливості і інші недоліки. У слідстві ними можуть скористатися люди з хорошим знанням програмування в своїх цілях.
На жаль, але більшість виробників роутерів не сильно зацікавлені у випуску оновлень на старі моделі, а якщо все ж випускають, то вам необхідно самостійно шукати їх для вашого роутера, встановлювати і проводити повторне налаштування.
З новою моделлю роутера ви завжди будете впевнені, що виробник ще як мінімум 2-3 роки буде підтримувати її новим ПО, оновлення зводиться до натискання однієї кнопки в адмін панелі роутера, а в деяких випадках роутер самостійно отримує та встановлює нову прошивку.

Дизайн.

дизайн роутера

 

Чимало важливим фактором залишається дизайн роутерів, якщо старі маршрутизатори виглядали так, що їх хотілося заховати в шафу і тим самим втратити кілька відсотків від сигналу мережі, то зараз ви можете вибрати роутер відповідний безпосередньо під дизайн у вашому офісі або квартирі, розмістити його як на стелі , так і на стінах.
У висновку хотілося б сказати, що роутери щорічно отримують нові технології та інші корисні функції.
Купувати новий або нехай працює старий – це тільки ваше рішення. Ми ж радимо періодично оновлювати ваші точки доступу до мережі інтернет.

Читайте також: “Поліпшити домашній Wi-Fi.Как це зробити? ТОП-8 простих способів.”

Поширити Facebook