Заявка на
підключення

19.09.2021

Чому не працює wi-fi в квартирі? Як налаштувати домашню мережу?

Змоделюємо ситуацію в якій бували як мінімум 90% користувачів абсолютно всіх інтернет-провайдерів Одеси і України:

Ви прийшли додому, приготували собі чай, включили улюблений ютуб-канал і пішли в кімнату. Але не встигнувши переглянути заставку ролика, як бачите, що його якість ютуб знизив до 480р або зовсім ваш смартфон переключився на мобільний інтернет. Ви набираєте технічну підтримку і голос фахівця на іншому кінці каже «Перезавантажте ваш роутер» і після перезавантаження все працює як раніше.

Чому так сталося і які причини могли вплинути на дану ситуацію?

Найпоширинійшою проблемою при роботі маршрутизаторів є зникнення сигналу Wi-Fi і низька швидкість завантаження і передачі даних.

Основна причина цих проблем – це використання вашої домашньої Wi-Fi мережі однаковіх  каналів передачі, які налаштовані на Wi-Fi роутерах ваших сусідів. Через однакові каналів з’являється зависання або просідання швидкості передачі.

Рішення стає очевидним – змінити канал на роутері. У більшості роутерів налаштування каналу передачі стоять в режимі «Аuto», які встановлює виробник за замовчуванням.

Як поміняти канал на роутері і як визначити найбільш вільний?

Для зміни каналу вам знадобиться одна з безлічі безкоштовних програм, які можна знайти в мережі Інтернет. Принцип роботи у них однаковий. Ми ж використовуємо програму «Wi-Fi Analyzer». Вона аналізує всі активні Wi-Fi точки в околицях вашої мережі і виводить вам на екран великий перелік важливої ​​інформації:

– Канал передачі даних

– Частота роботи мережі

– МАС-адреса всіх доступних точок доступу

– Максимальну швидкість з’єднання

– SSiD

– Тип шифрування і багато іншого.

Вся інформація подається в вигляді графіків, в яких вам буде легко розібратися.

Запускаєте програму на вашому гаджеті з Wi-Fi (ноутбук, планшет, смартфон …) і виконуєте сканування.

В результаті сканування ви отримаєте дані, а зокрема завантаження каналів. З цього списку ви можете вибрати вільні діапазони і вказати їх в налаштуваннях роутера.

Також варто врахувати стандарти роботи вашої бездротової мережі.

Існують b/g/n/ас – це чотири (основних) режиму роботи бездротової мережі Wi-Fi 802.11. Відмінність у них в максимальній швидкості передачі даних:

– 54 Мбіт/c *, 5 ГГц стандарт.

– Покращення до 802.11 для підтримки 5,5 і 11 Мбіт / с *.

– 54 Мбіт/c*, 2,4 ГГц стандарт (зворотна сумісність з b).

– 2,4-2,5ГГц (150 Мбіт/c*); 5 ГГц (600 Мбіт/c*). Зворотна сумісність з 802.

– сучасний стандарт IEEE. Швидкість передачі даних – до 6,77 Гбіт/с для пристроїв, що мають 8 антен. Затверджено в січні 2014 року.

* Швидкість з’єднання, а не максимальна пропускна здатність в 1 канал.

Ця швидкість вказана на коробках роутерів, але виробники часто цим користуються і вказують максимальну швидкість в ідеальних умовах. Реальні показники будуть трохи нижче ніж заявлено виробником роутера.

Щоб підвищити швидкість вам необхідно перевірити характеристики всіх пристроїв, які підключаються до мережі Інтернет і виставити єдиний стандарт для всіх пристроїв на вашому роутері.

У разі якщо ваш ПК або планшет працюють на N-стандарті, а смартфон на В-стандарті, то швидкість у вас буде не більше 20Мбіт / с (саме така використовується в У стандарті). Ваш роутер буде шукати відповідний для всіх пристроїв низкоскоростной сигнал.

Також варто врахувати діапазон частот, більш детально про частотах 2.4ГГц і 5ГГц ви можете прочитати тут.

Поширити Facebook