Заявка на
підключення

24.09.2019

Відмінності між частотами 2,4 ГГц і 5 ГГц

Що таке двохдіапазонний роутер?

У чому відмінності між 2.4ГГц і 5ГГц

Перша відмінність у частот 2.4ГГц і 5ГГц полягає в дальності дії їх сигналів.

У пристроїв роздають сигнал на частоті 2.4ГГц сигнал передається на більшу відстань ніж у 5ГГц. Це можна пояснити банальною фізикою, адже хвилі з великою частотою загасають швидше. Якщо вас цікавить велика зона покриття сигналом Wi-Fi, то слід вибирати частоту 2.4ГГц.

Друга відмінність – кількість пристроїв працюють на цих частотах. Величезна частина користувачів інтернетом по всьому світу до сих пір використовує частоту 2.4ГГц. Ця частота має менше можливостей при виборі каналу передачі, тільки 3 канали, які не перетинаються, на відміну від частоти в 5ГГц, у якій кількість непересічних каналів дорівнює 23.

Важливо пам’ятати, що швидкість Wi-Fi мережі завжди буде обмежена швидкістю самого повільного пристрою в мережі, тому якщо у Вас є смартфон або ноутбук старої моделі, є сенс створити для таких пристроїв окрему Wi-Fi мережу і заборонити їм підключатися до основної мережі. Також важливим залишається той факт, що пристрій, який знаходиться на “кордоні” зони покриття мережі буде також сповільнювати швидкість всієї мережі.

Також в наших будинках є і інші пристрої, які використовують частоту 2.4ГГц, в більшості випадків це мікрохвильовки або бездротові домашні телефони та ін. Всі вони створюють перешкоди, що знижує швидкість бездротового з’єднання.

Вибираючи частоту 5 Ггц в вашому розпорядженні з’являється більш стійкий до перешкод канал і ізоляція вашої домашньої мережі від сусідських.

І ще раз хочеться нагадати: Смарт телевізори, мультимедійні та ігрові приставки, ігрові комп’ютери найкраще підключати кабелем – Ви забезпечите собі стабільне з’єднання без втрат і комфортне використання.

Читайте також: “Як перевірити швидкість інтернету?”

Поширити Facebook