Заявка на
підключення

13.12.2021

Як правильно розмістити роутер, щоб покрити все приміщення сигналом Wi-Fi.

Правила розміщення роутеру у квартирі чи будинку.

Практично кожен користувач стикався, що домашній Wi-Fi несподівано зникав у певних місцях будинку чи квартири.
Виявляється, є ряд правил, як слід розмістити ваш роутер так, щоб покриття по квартирі було максимальним у кожній її точці.

wifi-сигнал

Найчастіше роутер встановлюють в далекі куточки, щоб дроти та антени не заважали чи не псували естетичний вигляд ремонту у приміщенні.
Але це не найкраща ідея, оскільки сигнал від роутеру всередині приміщень поширюється по-різному. На це впливають такі фактори, як:
– Стіни та їх перекриття;
– Дзеркала;
– Скло;
– Площа приміщення.

Більш детально про втрати сигналу ви можете ознайомитися в нашій статті: ВТРАТИ СИГНАЛУ WI-FI ПРИ ПОДОЛЕННІ ПЕРЕШКОД.

Фахівці нашої технічної підтримки підготували невелику інструкцію, як і де найкраще встановити роутер:

– Встановіть маршрутизатор у центрі вашої квартири або будинку.
При такому розміщенні Wi-Fi мережа рівномірно покриває вашу квартиру або будинок. Усі пристрої, які до нього під’єднуються – знаходяться в прямій видимості.

– Не загороджуйте Wi-Fi-роутер різними металевими предметами.
Метал сильно розсіює енергію електромагнітного поля, через що у дальніх куточках квартири покриття буде практично нульовим.

– Не встановлюйте роутер біля або на мікрохвильовій печі.
Тому що робота мікрохвильової печі відбувається на тих же частотах, що і Wi-Fi-роутери. Будь-яке випромінювання від печі здатне внести перешкоди в роботу Wi-Fi-роутера.

– Розташуйте ваш роутер на висоті.
Кожен Wi-Fi-роутер поширює сигнал сферичним способом. Найкраще розташування на стінах з розгорнутими антенами у різні боки або на відкритій поличці.

– Напрямок антени.
Також важливо завжди пам’ятати про напрямок антени, оскільки направивши її вгору, то покращиться сигнал у горизонтальному напрямку, якщо убік, то у вертикальному. У більшості сучасних маршрутизаторів в комплекті йде 2 антени, а у деяких 4. Тому якщо ви їх розгорните 2 вгору та 2 в сторони, то також зможете покрити сигналом максимальну площу вашого приміщення.

Якщо у роутера немає антен, необхідно його правильно встановити. Ваш пристрій не повинен лежати на боці. Схему такого розташування виробники завжди вказують в інструкції з встановлення.

– Радіус покриття мережі.
Завжди враховуйте те, що кожен роутер обмежений певним радіусом покриття. В ідеальних умовах він може становити до 100м, але найчастіше це 30-50 метрів у відкритому приміщенні. Так, якщо ви хочете мати покриття не тільки в будинку, а скажемо ще у дворі, необхідно придбати точки доступу.

Про точки доступу ми розповімо в наступних статтях. Якщо вам необхідно побудувати свою домашню мережу з найкращим розповсюдженням сигналу, ви завжди можете звернутися до наших фахівців з технічної підтримки. Ми зможемо підказати чи допомогти побудувати домашню мережу від місця введення оптики у вашу оселю.

Поширити Facebook